Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

CELSIUS ALACAKLILARI İFLAS KAÇIŞ PLANINI OYLAYACAK

İflas

İflas eden kripto kredi sağlayıcısı Celsius, varlıkların Fahrenheit konsorsiyumuna satışına dair bir oylama gerçekleştirecek. Yargıcın açıklamasına göre alacaklılar varlıklarının yüzde 68-85’ini kurtarabilir.

Onay, Celsius'un iflas sürecinden çıkmasında son adımı temsil ediyor. Süreç boyunca kripto piyasalarında geniş çaplı sarsıntılar yaşandı ve eski CEO Alex Mashinsky, dolandırıcılık suçlamalarıyla tutuklandı. Ancak Mashinsky suçlamaları reddetti. Şimdi ise müşteri fonlarının geri ödenmesi gerekiyor.
Şu anda geçici CEO olarak şirketten sorumlu olan Chris Ferraro, Temmuz 2022’de başlayan Chapter 11 prosedürü kapsamında “Müşteriler ve alacaklılar için en iyi ortamı yaratmaya ve mümkün olan en kısa sürede geri ödemeleri yapmaya odaklandıklarını” belirtiyor.
24 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında alacaklılara oy pusulaları gönderilecek. Alacaklılar, varlıkların Capital ve Bitcoin madencisi U.S. Bitcoin Corp'un da dahil olduğu bir konsorsiyuma satılıp satılmamasına yönelik bir karar verecek. Mahkeme belgelerine göre alacaklılara sağlanacak geri ödemeler büyük ölçüde Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) olarak yapılacak ve geri ödeme oranları, Earn Hesabı sahiplerinde yüzde 67 iken Celsius'un borç programına (Borrow program) katılanlar için yüzde 85,6'ya kadar değişecek. Bu oranlar, varlıkların likide edilmesi durumunda yalnızca yüzde 47 olacak.
Diğer kripto iflas planları göz önüne alındığında alacaklıların genellikle yeniden yapılandırmaya yönelik oy verdikleri görülüyor. Kripto kredi sağlayıcısı Voyager örneğinde, alacaklıların yaklaşık %97'si varlıkların Binance.US'ye satılması yönünde oy kullanmıştı. Ancak alıcı, hukuki gecikmeler sebebiyle aniden çekilmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video