Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para NFT

CARDANO’DAN (ADA) DEV ORTAKLIK!

Cardano

Popüler kripto para projesi Cardano (ADA) Brezilya’nın devlete ait enerji şirketi Petrobras ile işbirliği yaptı. İşbirliğinin bir sonucu olarak, ilki Brezilyalı kuruluşun çalışanları için block chain eğitim atölyelerine liderlik edecek.

Cardano’dan Büyük Ortaklık

Programa katılanlar, kripto para sektörünün özelliklerini öğrenme, block chain’in potansiyelini tartışma ve ilgili konularda “Etkileşimli sınavları” tamamlama şansına sahip olacak. Cardano Vakfı, metaverse‘te halihazırda iki çalıştay gerçekleştirdi. Bunlardan biri küresel açıdan ve Brezilya bölgesindeki düzenlemelere odaklandı.

Merkezi Rio de Janeiro’da bulunan Petrobras, 45.000’den fazla çalışanı ve yaklaşık 125 milyar dolarlık yıllık geliriyle Latin Amerika’nın en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Cardano’nun eğitim programını tamamlayan katılımcılar özel bir sertifika alırken, ilk 500 katılımcıya başarılarını vurgulayan non – fungible token (NFT) verilecek. Anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulunan Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, projenin hedefi hakkında şunları söyledi:

“Eğitim yoluyla yetkilendirmenin merkezi bir parçası. Fortune 500 şirketi ve dünyanın en büyük halka açık şirketlerinden biri olan Petrobras ile olan ortaklığımız, hem işletmelerin block chain eğitimine yönelik iştahını hem de Cardano Vakfı’nın ve misyonunun artan erişimini vurguluyor.

Brezilyalı şirket ayrıca ortaklığın altını çizerek bunu “Enerji sektöründeki yeni kullanım durumları için block chain’in gücünden yararlanma misyonumuzda ileriye doğru atılmış önemli bir adım” olarak tanımladı.

ADA Geliştirmeleri

Brezilya’da eğitim programları sunmanın yanı sıra Cardano daha önce bu tür hizmetleri Afrika kıtasında da sunmuştu. Proje, 3.500 okula, 5 milyon öğrenciye ve 750.000 öğretmene ulaşması beklenen block chain tabanlı bir ulusal kimlik sistemi oluşturmak için Nisan 2021’de Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile ortaklık kurdu.

Kısa bir süre sonra, Input Output ve World Mobile Group, Cardano’nun blok zinciri aracılığıyla Tanzanya’daki sosyal, dijital ve finansal hizmetlere daha iyi erişim sağlamayı amaçlayan bir işbirliğini duyurmuştu.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video