Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

“CAESAR YAŞASAYDI KRIPTO PARALARA SEMPATİ DUYARDI”

kripto

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para yatırımlarına ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu.

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmeler ışığında yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kullandı;
“Kripto paralarda LUNA çöküşü sonrası toparlanma çabaları devam ederken, yukarı ya da aşağı yön kavramı yerine 30.000$’ın altı ya da üzeri kavramları yerleşti. Julius Caesar eğer bugün yaşaydı Roma döneminde toplumun alt kademesine duyduğu sempatiyi muhtemelen biz kripto para yatırımcılarına duyardı ya  da edebi eser ‘Sefiller’ yeniden yazılırdı. 

Küresel piyasalarda da durum bu sabah hafif satıcılı olurken, dünya yeniden bir virüsle karşı karşıya; Maymun Çiçeği. Bu sabah Asya'dan ABD ve Avrupa vadelilerine yayılan kırmızı bir görüntü var. Dünya bir yandan virüsün yayılmasını, karantinaları ya da tedarik zincirini izlerken diğer taraftan da merkez bankalarının senkronize bir biçimde faiz artıracağına dair beklentilerle yatırımlarını riskli varlıklar tercih sıralamasında geri kalıyor. Henüz işlem hacimlerinde ya da aktif – yeni hesaplarda istenilen düzeyde artış görülemedi. Kripto para borsalarındaki stablecoinlerin Bitcoin’e dönüşüm hızı oldukça yavaş. Bu nedenle yatay seyir Perşembe-Cuma günlerine dek devam edebilir çünkü çoğunluğu satım (put) opsiyonu olan opsiyonların vade sona erme tarihi. Diğer tarafta ABD’de Fed raporuna göre Amerikan hanehalkının %12’si kripto para yatırımı yapıyor ve bunu yatırım aracı olarak görüyor. Bu rapor sonrası Wallstreet bankalarının iştahı daha da kabarmış olmalı.  Bitcoin teknik olarak 28.600-30.700$ bandından çıkamadı fakat yatay seyrine devam ediyor. Saatlik-4 saatlik ve günlükte aşırı satım bölgesi konfirmasyon verirken, yatay bant işlem stratejisini devam ettiriliyor. 28.300$ ise sarkma bölgesi olarak değerlendirilirse alım yönünde işlem açan yatırımcıların pozisyonlarını tehlikeye atmamak adına bu bölge ve gerisi stop loss olarak düşünülebilir.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video