Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

“BU OLURSA KRIPTOLAR PORTFÖYLERE GİRER!”

portföy

1.4 trilyon doların üzerinde varlığı yöneten Franklin Templeton yetkilileri kripto paralar hakkında açıklama yaptı. 1.4 trilyon doların üzerinde varlığı yöneten Franklin Templeton’a göre, ABD’de düzenlemeler netleştiğinde kripto para birimleri “insanların portföylerinin düzenli parçaları” haline gelebilir.

Franklin Templeton’da dijital varlık ve endüstri danışmanlığı hizmetleri başkanı Sandy Kaul, yatırımcılar artık doğrudan kripto satın alabilirken, dijital varlıkları geleneksel portföylere dahil etmeleri için sınırlı yollar olduğunu söyledi.
Kaul verdiği bir telefon röportajında, bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması halinde, “Kriptonun geleneksel portföylere girebileceği yeni bir erişim noktası açabileceğini ve portföyleri çeşitlendirmek için gerçekten yeni bir varlık sınıfı türü sunmaya başlayabileceğini” söyledi.
Kaul, ABD’li düzenleyicilerden daha fazla düzenleyici netlik beklediğini belirtti. Bazı düzenleyiciler mevcut yasaların kripto için yeterli olduğunu söylerken, Kaul “Mevcut yasaların nasıl kullanılacağına dair bir yol göstermiyorlar, bu da insanların mevcut yasaların yeterli olmadığını hissetmesine neden oluyor. Bence düzenleyiciler sistemde çok fazla belirsizlik bırakıyorlar” dedi.
Kaul, SEC, kripto paraların hangilerinin ABD menkul kıymeti olarak tescil edilebileceğini netleştirebilirse, “Bunları daha geniş portföylere dahil edebiliriz” dedi:

“Ethereum’u bir yazılım geliştirme platformu olarak düşünürseniz, Ethereum’u yazılım geliştirme alanında faaliyet gösteren geleneksel şirketlerle birlikte bir portföye koyabiliriz. Daha sonra bunları en uygun oldukları sektör fonlarına koyabilir ve pazar paylarındaki büyümeyi o sektördeki diğer şirketlerle karşılaştırabiliriz.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video