Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BtcTurk Pro’YA İKİ YENİ KRIPTO PARA EKLENDİ

BtcTurk

BtcTurk Pro’da yapılan işlemlerde kullanılabilecek iki yeni kripto para daha listelendi. Resmi olarak yapılan açıklamada Radicle (RAD) ve Arpa (ARPA) BtcTurk Pro desteği aldı.

BtcTurk’ün 10. yılında sunduğu yenilikler çerçevesinde BtcTurk Pro, artık BtcTurk Kripto olarak yoluna devam ediyor. Yeni kriptopara birimleriyle ürün yelpazesini büyüten BtcTurk Kripto’da, Radicle (RAD) ve Arpa (ARPA) kripto para birimleri listelendi. 
Geliştiricilerin ağ içindeki iş birlikteliklerine aracılık eden bir protokol olan Radicle, 2017 yılında kurulan Monadic şirketi tarafından geliştirilmiştir. Radicle’ın yerel jetonu RAD’dır ve açık kaynaklı bir platformdur. Merkeziyetsiz olmasıyla GitHub gibi platformlara alternatif olmaya çalışan Radicle'da, kullanıcılar birlikte çalışabildikleri gibi bir başkasının sahip olduğu projeyi de finanse edebilmektedir.

Kullanıcılarına NFT desteği veriyor

Radicle, kullanıcılarına NFT desteği de sunmaktadır. Radicle ağında yer alan kullanıcılar NFT oluşturma ve yönetme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. RAD, ERC-20 tabanlı bir jetondur. ERC-20 tabanlı Ethereum varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile kullanıcılar RAD bakiyelerini yönetebilir. RAD, Radicle ağının yönetişiminde ve sahiplik ispatı için de kullanılabilmektedir.

Veri gizliliğini koruyan bir hesaplama ağı olarak kullanılıyor

Yerel jetonu ARPA olan Arpa, veri gizliliğini koruyan bir hesaplama ağıdır. Katman 2 ölçeklendirme çözümü olmakla birlikte, bu ağ ile veri kiralamak mümkündür. Yazılım geliştiricileri, Arpa ağı üzerinde merkeziyetsiz uygulamalar oluşturabilmektedir. ARPA jetonu sahipleri, Arpa ağının yönetişiminde oy hakkına sahip olmaktadır ve ARPA’nın toplam arzı 2.000.000.000 adet ile sınırlandırılmıştır.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video