Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BLATFORM’DAN KRIPTO PARA BORSASINA YATIRIM

Blatform

Singapur merkezli blockchain servis sağlayıcı şirketi Blatform, Dubai’de bir kripto para borsasının lisansına sahip Genesisx ile ortak oldu. Şirket daha sonra yakın coğrafyalarda kurulum sürecinde olduğu diğer kripto para borsalarını da hayata geçirmeyi amaçlıyor.

Blatform sahip olduğu yazılım altyapısı ile kripto para borsası açmak isteyen kişi ve kurumlara çözümler sunuyor. Şirketlerin sahip olmak istediği borsaları içerik taleplerine göre 1-2 ay gibi kısa sürede çalışır hale getirebiliyor.
Dubai merkezli Genesisx borsasının servis sağlayıcı ve yazılım şirketi Blatform’un BFORM TOKEN’ı, Haziran 2022'de Digifinex borsasında listelendi, CoinMarketCap ve Coingecko'da yer aldı. 
Bform Token, PancakeSwap’tan da satın alınabiliyor. 

Blatform'un hedefi, 2025'in sonuna kadar 40'tan fazla ülkede 500 platformla 100 milyon kullanıcıya ulaşmak. Böylece şirketin borsalarda işlem gören BFORM TOKEN’ı bu platformlarda da kullanılıyor olacak. BFORM TOKEN hem PancakeSwap hem UniSwap hem de DigiFinex borsalarında alım satım yapılabiliyor.
 Orta Doğu'nun üçüncü en büyük kripto pazarı olan BAE, 2021'de yaklaşık 26 milyar dolarlık toplam işlem hacmi kaydetti. Dubai Sanal Varlık Düzenleme Yasası'nın yürürlüğe girmesi pazarın katlanarak artmasını sağlayacağı öngörülüyor. 

Uluslararası kripto merkezi olarak Dubai, işletmeleri geleceğe taşırken, blok zinciri teknolojilerinin yatırımını, benimsenmesini ve büyümesini teşvik etmekle kalmıyor, aynı zamanda bir çekim merkezi haline gelmeyi planlıyor.

 “KULLANICI DOSTU VE ÇOK ANLAŞILABİLİR BİR YAPIDA OLMASI İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

 Yeni lisans hakkında konuşan Blatform CMO'su Ertan Turhan, BAE’nin gelecekteki vizyonuna vurgu yaparak, "Birleşik Arap Emirlikleri ve özellikle Dubai'nin son yıllarda blockchain teknolojisine yaptığı büyük yatırımları göze alarak, ilk borsa uygulamamızı Dubai’de hayata geçirdik. Blatform’un bölgedeki yatırımlarının daha en başında, tam lisanslı bir oyuncu olarak yer alması, çok önemli bir kilometre taşıdır. Esasen, pazarın gerektirdiği altyapıyı yaratmak için yeni araştırma ve geliştirme yapan bir şirketiz. Kurduğumuz kripto para borsa platformları kullanıcı dostu ve çok anlaşılabilir bir yapıda olması için uğraşıyoruz. Dubai'deki varlığımız, bizi blok zinciri teknolojisi ve kripto alanındaki inovasyonun kalbine yerleştiriyor. Geleceği inşa etmenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.
 Blatform COO’su Ali Erkan Konak ise “Dubai’de kripto para borsası lisansı almak için yüzlerce firma sıra bekliyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nin son yıllarda kripto para piyasaları ve blok zincir teknolojilerinde hızla atılımlar gerçekleştirmesi bu bölgeye olan ilgiyi katlanarak arttırdı. 

Bugün dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su CZ de Dubai bölgesini kendisine merkez olarak seçti. Bu nedenle, Blatform şirketinin, Dubai’de bir kripto para borsasının lisansına sahip şirketle ortaklık kurması çok önemli bir gelişme. Eminim Blatform bölgedeki gerçekleştirdiği bu girişimcilik ile çok büyük bir bilgi birikimine sahip olacak. Blatform’un Dubai bölgesinde yer alması, Blatform’un yeni açacağı kripto para borsalarına büyük ivme kazandıracaktır” ifadelerini kullandı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video