Mart 5, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BLACKROCK, NASDAQ VE SEC, BITCOIN ETF’Sİ İÇİN TEKRAR BİR ARAYA GELDİ

BlackRock

BlackRock (BLK), Nasdaq ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) temsilcileri, bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunu (ETF) listelemek için gerekli olan kural değişikliklerini görüşmek üzere bir ay içinde ikinci kez bir araya geldi.

Paylaşılan notlara göre, “Toplantı, NASDAQ Stock Market LLC’nin Nasdaq 5711(d) Kuralı kapsamında iShares Bitcoin Trust’ın hisselerini listelemek ve takas etmek için önerdiği kural değişikliğiyle ilgiliydi.”

Nasdaq’ın 5711(d) Kuralı, Emtia Bazlı Tröst Hisselerinin Nasdaq Borsası’nda listelenmesi ve alım satımı için belirli kriterler ve düzenleyici yönergeler oluşturur ve piyasa bütünlüğü ile dolandırıcılık faaliyetlerine karşı korumayı sağlamak için gözetim ve uyumluluk önlemlerinin yanı sıra ilk ve sürekli listeleme gerekliliklerini detaylandırır.

Kısacası, gözetim paylaşım anlaşmasının dahil edilmesi, kripto ticaretine ilişkin piyasa manipülasyonu risklerini azaltmayı amaçlıyor, ki bu da SEC’nin en dikkat ettiği konulardan birisi.

Aynı grup, kasım ayında da bir araya gelmişti ve bu toplantıda BlackRock, ETF’lerini desteklemek için ayni ve nakit itfa olmak üzere iki modeli detaylandıran bir sunum yapmıştı.

Geçen gün de bildirdiğimiz üzere BlackRock, SEC kurallarını karşılamak amacıyla spot Bitcoin ETF teklifini nakit ödemeleri de içerecek şekilde revize etti.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video