Mart 3, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

Bitget İLE 2023 KRIPTO PİYASASINA DAİR GELİŞMELER VE 2024 BEKLENTİLERİ

Bitget

Kripto para borsası ve Web3 şirketi Bitget Genel Direktörü Gracy Chen, Türkiye Web3 ekosistemini ve 2023 kripto piyasasını değerlendirdi.

2023 yılı başında pazar payı yüzde 2 olan Bitget’in şu anda yüzde 6 seviyelerine çıktığını açıklayan Chen, Türkiye ile ilgili hedeflerini de anlattı: “Türkiye’de yerelleştirilmiş ürünler geliştirmeyi, blok zinciri tabanlı girişimler kuran gençlere yatırım yapmayı ve kriptonun kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmayı planlıyoruz. Önceliğimiz gelişmiş güvenlik sağlamak ve kullanıcılarımız için sorunsuz deneyimler sunmak.”

“Yıl sonuna doğru ivme kazanarak toparlanma”

Bitget’in 2023’teki ilk çeyrek mali raporunda yer alan verileri de paylaşan Bitget Genel Direktörü, spot işlem hacimlerinin 59 milyar dolar, vadeli işlem hacimleri 658 milyar dolar ve Kullanıcı Koruma Fonunun ise 338 milyon dolar olarak kaydedildiğini açıkladı. Bitcoin’in 2023’ün son çeyreği yaklaşırken yıl içerisinde çok dalgalanma yaşadığını belirten Chen, yıl sonuna doğru ivme kazanarak bir toparlanma görülebileceğini ifade etti.

“Türkiye’deki kullanıcılar için özelleştirilmiş ürünler sunmaya odaklandık”

Genel finansal piyasaların yeniden ivme kazanmasıyla birlikte, kripto alanında toparlanma beklediğini ifade eden Gracy Chen şöyle devam etti: “Bitget olarak, Türkiye ve Orta Doğu bölgelerindeki genişleme planlarımız konusunda heyecanlıyız. Türkiye’deki kullanıcılar için özelleştirilmiş ürünler sunmaya odaklandık. 2023 yılında Bitget Türkiye web sitemizi açtık. Bitget’in platformuna liranın entegre edilmesiyle, kullanıcılar artık kripto alıp satabilir ve sıfır ücret karşılığında TL’ye dönüştürebilir. 2024 yılı için pazarın büyümesini ve daha iyi düzenlemelerin gelmesini bekliyoruz.”

Chen, Türkiye’nin en umut verici pazarlardan biri olduğunu da söylüyor.

“Türkiye kripto pazarı, kriptoların benimsenmesi açısından en hızlı büyüyen ve en umut verici pazarlardan biri olarak kabul edildiğinden, ülkedeki özel hizmetlere sorunsuz erişim sağlamanın önemi çok büyük hale geliyor. Kullanıcı deneyimini geliştirmek için Bitget, önümüzdeki aylarda Türkiye’deki müşterilerin tercihlerine göre özelleştirilmiş eksiksiz bir hizmet yelpazesinin yanı sıra kişiselleştirilmiş teknik yardım sunacak. Türkiye’de yerelleştirilmiş ürünler yaratmayı, blok zinciri tabanlı girişimler kuran gençlere yatırım yapmayı ve kriptonun kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmayı planlıyoruz. Büyürken, önceliğimiz gelişmiş güvenlik sağlamak ve kullanıcılarımız için sorunsuz deneyimler sunmak olmaya devam ediyor”

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video