Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE’İN BAŞVURUSU BaFin TARAFINDAN REDDEDİLDİ

BaFin

Binance’in kripto para saklama başvurusu Alman düzenleyici BaFin tarafından reddedildi.

Alman finansal gözetim otoritesi BaFin’in, kripto borsası Binance’e saklama lisansı vermemeye karar verdiği bildirildi. Açıklamanın ardından Binance, BaFin kurallarına göre işlerine devam ettiğini dile getiri.

Alman Düzenleyici BaFin, Binance’in Başvurusunu Reddetti

Kripto para borsası Binance‘in Alman düzenleyici BaFin’e yaptığı başvurusu reddedildi. Bununla birlikte kripto para borsası yaptığı açıklamada, BaFin kurallarına uyulduğunu ifade etti. Ek olarak Binance, sürecin ayrıntılı bir şekilde devam ettiğini de açıkladı.
Yayımlanan rapor, BaFin’in kararının resmi bir karar mı yoksa devam eden çalışmaların bir sonucu mu olduğunun net olmadığını da belirtti. Binance, düzenleyicilerle yaptıkları görüşmelerin ayrıntılarını paylaşamasa da, BaFin’in gerekliliklerine uyum sağlamak için çalıştıklarını ifade etti. Şirket, doğru ekip ve gerekli önlemlere sahip olduklarını vurguladı.
Binance’in Avusturya’daki düzenleyici onay başvurusunu geri çektiği, Kıbrıs’ta Menkul Kıymetler Düzenleyicisi'ne kaydolmaktan vazgeçtiği, Hollanda’dan ayrılmaya karar verdiği ve ABD Menkul Kıymetler Düzenleyicisi'nin iddialarıyla karşı karşıya kaldığı belirtildi. Ayrıca, Belçika’daki faaliyetlerini durdurması emredilmişti.
Binance, AB’nin yeni kripto yönetmeliği çerçevesinde Avrupa stratejisini modernize ettiğini ve kripto şirketlerinin tek bir pazarda düzenleyici onay alarak faaliyet göstermelerine olanak tanıyan bir yaklaşıma hazırlandığını belirtti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video