Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE’E “DERHAL” DURDURMA EMRİ

derhal

Belçika düzenleyici kurumu dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ülke çapındaki faaliyetlerini derhal durdurmasını istedi.

Son dönemde Avrupa genelindeki düzenleyici çerçeveyle uyum için girişimlerde bulunan Binance’e Bekçika’dan beklenmedik bir uyarı geldi. Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi (FSMA) Binance’in ülke genelinde tüm kripto para hizmetlerini derhal durdurmasını emretti. FSMA, Avrupa Ekonomi Bölgesi’nin üyesi olmayan kişi ve firmaların Belçika genelindeki kullanıcılara kripto para hizmeti sunamayacağını belirtti.
Düzenleyici kurum tarafından yapılan açıklamada, kararın detaylarına dair şu ifadelere yer verildi:

Avrupa Ekonomi Bölgesi üyesi olmayan Belçika genelinde kripto para hizmeti sunmaktadır. Bu işlemler yönergeler gereği kanun dışıdır ve Binance’in derhal ülke genelindeki kripto para hizmetlerini durdurması gerekmektedir.

FSMA, ülke genelinde benzer faaliyetleri gösteren 27 kurum olduğunu ve bunların 19’unun Avrupa Ekonomi Bölgesi dışında kayıtlı olduğunu vurguladı.
Konuyla ilgili konuşan bir Binance sözcüsü, verilen bu kararı hayal kırıklığı ile karşıladıklarını ifade etti:

Devam eden görüşmelerimize rağmen FSMA’nın bu karara vardığını öğrenmek bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bildirilerinin ayrıntılarını gözden geçiriyoruz ve yükümlülüklerimize uygun olarak Belçika’daki ve dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz.

Avrupa’da MiCA’nın onaylanmasıyla birlikte bölge genelinde düzenleyici uyumluluk için çalışmalarını hızlandıran Binance, son 1 ay içerisinde Hollanda’dan lisans alamadığı için ve Güney Kıbrıs’tan ise Avrupa Birliği’nin MiCA mevzuatının gerekliliklerini yerine getirmeye odaklanabilmek için çekildiğini duyurmuştu.
Öte yandan Binance’in İngiltere birimi Binance Markets Limited’ın (BML) kaydının talep üzerine silindiğini açıklamıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video