Mart 3, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE TEKNOLOJİDE KADIN AKADEMİSİ

Kadın

Binance TR ve Teknolojide Kadın Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen, sektörden olan ya da olmayan kadınların bilgi birikimini artırmayı, Türkiye’deki start-up ekosistemini desteklemeyi ve kadın girişimcilerin sayısını artırmayı hedefleyen akademinin pilot uygulaması, 18 Aralık’a kadar başvuru alacak ve 8 haftalık eğitimde 25 öğrenciyi güncel finansal teknolojiler alanında eğitecek.

“Amacımız Kadınları Finans ve Teknoloji Sektöründe de Desteklemek”

Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney ve Binance TR Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan tarafından gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Eldoğan, akademinin hedeflerini açıklayarak, öğrencilere finans, teknoloji, kripto, NFT, bulut bilişim gibi konularda bilgi birikimini artırma fırsatı sunacaklarını belirtti. Aynı zamanda, üniversite 4. sınıf ve yeni mezun öğrencilere finans ve teknoloji alanlarında yeni fikirlerin ortaya çıkmasına destek olacaklarını ve Türkiye’deki start-up ekosistemini güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Eldoğan, kadınların finans ve teknoloji sektöründeki varlığını artırmak için bu inisiyatife destek çağrısında bulundu.

Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, gelişen teknolojilerle birlikte dünyadaki belirsizliğin giderek arttığından ve insanların teknolojinin hızına istenilen ölçüde yetişemediğinden bahsetti. Öney, Binance ve Teknolojide Kadın Derneği iş birliğinde kurulacak Binance Teknolojide Kadın Akademisi’nin öneminden bahsederken “Çok yakın bir zamanda günlük hayatımızda yaptığımız finansal ve finansal olmayan birçok işlem Web3 ve blok zinciri ekosisteminin sağladığı merkeziyetsiz yapı içinde var olacak. Bunun için herkesin Web3, blok zinciri ve kripto alanında eşit düzeyde bir bilgi birikimine sahip olması gerekiyor” dedi.

Bilim ve teknolojide uzman açığının Türkiye’de ve dünyada giderek arttığının altını çizen Öney, bu açığı kapatmak için kadınlara önemli bir görev düştüğünü belirtti. Blok zinciri ve kripto ekosisteminde çalışan kadınların yüzdesinin 20-25 civarında olduğunu paylaşan Öney, akademinin vereceği eğitimlerle blok zinciri ve kripto alanında çalışan kadınların yüzdesini artırarak toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunacağını, Türkiye’nin teknolojik ve ekonomik gücüne de güç katacağını ifade etti. Öney, Binance’in toplumsal cinsiyet alanında yürüttüğü çalışmaları önemsedikleri ve destekledikleri için blok zincir ve kripto alanlarında katılımcıların bilgilerini pratiğe dökebilecekleri bir ortam yaratacak akademiyi birlikte yürütmekten son derece mutlu olduklarını dile getirdi.

Teknolojide Kadın Derneği, Binance Teknolojide Kadın Akademisi kapsamında mentorluk desteği de veriyor olacak.

İlham Veren Kadınlardan Başarı Hikayeleri 

Blockchain Week 2023 İstanbul kapsamında gerçekleştirilen İnovasyon Sahnesi’nde Binance TR Sosyal Medya Yöneticisi Tuğçe Bozkurt moderatörlüğünde düzenlenen panelde, teknoloji ve kripto alanında çalışmalar yürüten 4 kadının ilham veren hikayeleri paylaşıldı. Binance Angel Elif Aydın, Cave Currency Co-founder Ekin Albayrak, Crypto House Co-founder Filiz Yalçın ve Binance Angel Zeynep’in katıldığı panelde, katılımcıların kendi kariyer hikayeleri, sektördeki zorluklar ve merkeziyetsiz dünyanın sunduğu fırsatlar gibi konular ele alındı.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video