Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE, RUSYA OFİSİNİ SATARAK ÜLKEDEN ÇEKİLDİ

Rusya

Kripto borsası Binance, uyumluluğa yönelik endişeler sebebiyle Rusya ofisini CommEX’e satıyor.

Borsanın uyumluluk sorumlusu Noah Perlman, yaptığı basın açıklamasında şunları söylüyor: “Uzun vadede, Rusya’da faaliyet göstermek amacıyla gereken stratejilerin bizimle uyuşmadığını fark ettik.”

Salı günü itibarıyla operasyonlarına resmen başlayan CommEX, temmuz ayında BTC/USDT ve ETH/USDT çiftlerini listelemişti. Şirket, Twitter paylaşımıyla birlikte “Rusya’dan ve dünyanın dört bir yanından katılan yeni kullanıcılarını” heyecanla karşıladı.

ABD Adalet Bakanlığı, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrasında Binance’i Rus müşterilerin hesaplarına erişip erişemediklerine yönelik soruşturmaya başlamıştı. Ağustos ayında ise şirket, yaptırım uygulanan tüm Rus bankalarıyla ilişkilerini kestiğini bildirdi.

Çarşamba günü yapılan açıklamada, “Rusya’daki uluslararası şirketlere ait benzer anlaşmaların aksine, Binance’in satıştan sonraki gelirlerde herhangi bir payı olmayacak ve hisselerini geri satın alma seçeneği de olmayacak” denildi.

Müşteri varlıkları güvende

CommEX, ABD ve Avrupa Birliği gibi bazı yargı bölgelerinde ikamet eden müşterilere hizmet vermeyecek.

Ayrıca şirket, mevcut Rus kullanıcıların aktarılma sürecinin bir yıl kadar devam edeceğini, bu süreçte de müşteri varlıklarının “Güvende olduğunu” söyledi.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video