Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE BİR ÜLKEDEN DAHA AYRILDIĞINI AÇIKLADI

ayrıldığını

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Hollanda pazarından ayrıldığını açıkladı.

Binance geçtiğimiz günlerde Kıbrıs’ta lisansını sildirmek için başvuruda bulunmasından kısa süre bir süre sonra yaptığı resmi açıklamada, şimdi de Hollanda pazarından çekildiğini duyurdu.
Açıklamanın detaylarında, 16 Haziran itibariyle Hollanda’da ikamet eden hiçbir yeni kullanıcının kabul edilmeyeceği belirtildi.
Bununla birlikte TSİ 17 Haziran saat 03:00 itibariyle Hollanda’da ikamet eden mevcut kullanıcıların Binance’den yalnızca varlık çekimi yapabileceği beyan edildi. Kullanıcılar, belirtilen tarih itibariyle alım-satım ve para yatırma işlemi yapamayacak. Borsa ayrıca kullanıcılara varlıklarını çekmeleri tavsiye etti.
Öte yandan Hollanda’da ikamet edenlere ülkenin düzenlemelerine uygun şekilde hizmet vermek için birçok alternatif yol aradığını belirten Binance, istediklerini sonucu alamadıklarının altını çizdi:

Binance, Hollanda düzenleyici kurumuna sanal varlık hizmeti sağlayıcısı (VASP) olarak kapsamlı bir kayıt başvuru sürecinde bulunmaktadır. Hollanda’da ikamet edenlere, Hollanda düzenlemelerine uygun şekilde hizmet vermek için birçok alternatif yol araştırmamıza rağmen ne yazık ki istediğimiz lisansları alamadık. Binance, ürünlerini ve hizmetlerini Hollanda’daki kullanıcılara sunmak için gerekli izinleri almak üzere çaba göstermeye devam edecektir.

Açıklamanın satır aralarında AB’nin önümüzdeki süreçte uygulamaya koyacağı MiCA mevzuatı ile uyumlu hale gelmek için çalışmaların sürdürüldüğü vurgulandı:

Binance, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle iş birliği içinde çalışmaya devam ediyor. Ayrıca işletmemizi kripto varlıklarla ilgili yeni AB kurallarına (MiCA) tam uyumlu hale getirmeye odaklanıyoruz.

Binance, yakın tarihte Güney Kıbrıs üzerindeki lisansını sildirmek için başvuruda bulunma talebinin MiCA ile uyumlu hale gelmek adına yapıldığını belirtmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video