Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

AVUSTRALYA DENETİMİ ARTTIRACAK

denetimi

Avustralya’nın mali düzenleyicisi Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), kripto para kaynaklı riskleri sınırlandırmak için, kripto para piyasaları üzerindeki denetimi arttıracağını ve ek önlemler alacağını açıkladı.

Avustralya mali düzenleyicisi ASIC’ın 23 Ağustos tarihinde resmi web sitesi üzerinden yayınladığı 4 yıllık planında, kripto para piyasası kaynaklı dolandırıcılık ve manipülasyon risklerini azaltmak için bir takım önlemler alacağını açıkladı. ASIC’ın açıkladığı ilk önlemler kripto para piyasalar üzerindeki denetimleri arttırmak ve yatırımcıları kripto para piyasasının riskleri hakkında bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunmak oldu.
Raporda, Avustralya’da kripto para piyasasının son 2 yılda hızla büyüdüğünü ve kripto paraların insanlar arasında popülerliğinin artmasıyla beraber dolandırıcılıkların da artış gösterdiğini belirtti. Bu nedenle ASIC, 4 yıllık planında kripto paralar ile ilgili hedeflerinin başına kripto para piyasalarında dolandırıcılığın önlemesine yönelik faaliyetleri koyduğunu açıkladı.
Öte yandan kripto paraların karmaşık işleyiş şekilleri ve muhteviyatında bulunan yüksek risklere dikkat çeken ASIC, yatırımcıları kripto paraların barındırdıkları riskler konusunda bilinçlendirme faaliyetleri yürüteceğini de belirtti.
Blockchain teknolojisini geleceğin anahtarı olarak gördüğünü belirten regülatör, blockchain teknoloji ile kripto paralara yatırım yapmanın aynı şey olmadığını ve insanların bu mantıkla hareket etmemesi gerektiğini de belirtti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video