Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ALTCOIN DALIŞI KRIPTOYU DİBE İTİYOR, BITCOIN 29,150 DOLARA GERİLEDİ

alt

Kripto para birimleri, salı günü öğleden sonra gerçekleşen ani satışlar dışında çoğunlukla düşük rakamlarda seyrediyor. CoinDesk Piyasa Endeksi’nin (CMI) yüzde 1,3’lük düşüşüne öncülük eden Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC) ve Uniswap (UNI)gibi altcoin’lerin her biri son 24 saat içerisinde yüzde 4’ten fazla değer kaybı yaşadı. Nispeten daha iyi performans gösteren bitcoin (BTC) ve ether (ETH) yüzde 1’den az düşüş gösterdi.

Kriptodaki bu olumsuz hareketlenmeler temmuz ayı ABD perakende satış raporunun beklenenden çok daha güçlü gelmesi yüzünden olabilir. Atlanta Fed’in perakende satış verilerini içeren GSYH modeli, üçüncü çeyrekte ABD GSYİH sonuçlarında yüzde 5’lik bir büyüme öngörüyor. Bu da Fed’in faiz artırımlarını durdurmasını gerektirecek türden bir ortam yaratmıyor.
Döviz şirketi OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Ed Moya, CoinDesk’e şunları söylüyor: “Tahvil piyasası satışları devam ettikçe kripto paralar batmaya devam ediyor, merkez bankasının sıkılaştırma politikasına devam etme riski arttıkça da küresel tahvil getirileri yükseliyor. Politikanın sona ermesi bekleniyordu ancak şimdi, durum pek de iyi gözükmüyor.”
Gelişmelerin ardından Nasdaq, S&P 500 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalaması yüzde 1’den fazla düştü. 10 ve 30 yıllık ABD Hazine oranları ise 2023’ün en yüksek seviyelerini gördü.

Kripto kışı devam ediyor

Kripto sektörü 2023 yılında bir miktar istikrara kavuşmuş olarak algılansa da fiyatlar ve ticari faaliyetler ayı piyasası koşullarının devam ettiğini gösteriyor. The Block’un bildirdiğine göre, piyasa yapıcı GSR işten çıkarımlarına devam ediyor, hatta şirketten ayrılanlar arasında CFO Jonathan Hugh da yer alıyor. GSR’ın sözcüsü, "Piyasa koşulları dolayısıyla iş operasyonlarımız ve stratejimiz değişti" diyor.
Geçtiğimiz ekim ayında şirket, personellerinin yaklaşık yüzde 10’unu işten çıkarma kararı almıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video