Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ABU DABI’DE KADINLARA KRIPTO JESTİ

Abu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de kadınların blockchain ve Web3 girişimlerini desteklemek için tüm kadınlara ücretsiz alan adı vereceğini duyurdu. 

Kripto para piyasası her geçen gün daha fazla gelişme kaydediyor. Bununla beraber birçok farklı alanda önemli hamleler yapılıyor, adımlar atıyor. Çıkan haberlere göre; Abu Dabi’deki Access Abu Dhabi, kadınlara kripto ile ilgili ücretsiz alan adı vermeye başlayacak.
Kripto para piyasası sınırlarını genişletmeye devam ederken, Access Abu Dabi ve Abu Dabi Yatırım Ofisi (ADIO), bir iş birliğine gitti. İki şirket, ülkedeki kadınlara ücretsiz kripto alan adı vermek için Web3 kimlik platformu ve NFT alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains ile ortaklık kurdu. Access Abu Dabi, kripto para kullanıcılarının yüzde 5 ila yüzde 7’sinin kadın olduğunu söyledi. Ayrıca Blockchain çalışan kadın oranının ise sadece yüzde 12 olduğuna da dikkat çekti.
Ayrıca bu ortaklık, daha fazla kadının Web3 hakkında bilgi edinmesini ve sonucunda blockchain teknolojisinde çalışması için yeni bir fırsat yeri haline getirmeyi hedefliyor.
Unstoppable Domains Kıdemli Başkan Yardımcısı Sandy Carter, ortaklık ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Abu Dabi’deki tüm kadınlara ücretsiz kripto, NFT ve blok zinciri alan adı sağlamak, gelecek nesiller için kadınların Web3 hareketinin dokusunda artan sayılara dahil edilmesini sağlayan bir güç hareketidir”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video