Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ABD’Lİ ÜNLÜ AKTÖR, ETHEREUM ÇALDIRDI

Ethereum

Aktör Bill Murray, NFT müzayedesinde para topladıktan saatler sonra 185.000 dolar değerinde Ethereum kaybetti.

Aktör Bill Murray'e ait bir Ethereum ( ETH ) cüzdanı, hayatından ilham alan, takas edilemez bir token ( NFT ) müzayedesinden para aldıktan saatler sonra saldırıya uğradı.

ABD’li ünlü aktör, 185.000 dolar değerinde Ethereum çaldırdı!

CoinDesk'in geçtiğimiz gün bildirdiğine göre, ünlü aktör Bill Murray, müzayededen elde edilen 119.2 ETH'yi kaybetti, ancak faili belirlemek için soruşturmalar devam ediyor.
Etherscan'ın zincirleme analiz verileri, bilgisayar korsanının 1 Eylül'de fonları almaya başladığını gösteriyor. Ayrıca, aktörün ekibi, korsanın, Murray'in kişisel koleksiyonundan yaklaşık 800 NFT çalmaya çalıştığını ancak planın başarısız olduğunu kaydetti. 
Denemenin ardından, NFT danışmanlık platformu Project Venkman'dan aktörün cüzdan güvenlik ekibi, koleksiyonu bir çift güvenli cüzdana taşıdı.

Binance bağlantılı adrese aktarılan fonlar

İlk soruşturmalar, bilgisayar korsanının çalınan fonları kripto borsası Binance ve Union Chain ile bağlantılı bir adrese aktardığını gösteriyor. Aynı zamanda, bilgisayar korsanının fonlara nasıl erişmeyi başardığı henüz belli değil. 
Murray'in ekibi ayrıca olaya adli bir denetim yapmak için kripto analiz firması Chainalysis ile de çalışıyor. 
"Dün gece saldırıyı öğrendikten sonra 10 dakika içinde Chainalysis'i devreye soktuk. Project Venkman'dan Gavin Gilles, bununla ilgili daha büyük bir raporları olacak ve hala tüm konuları araştırıyorlar” dedi.
Kalan koleksiyonların çoğu, aktörün iş ortakları aracılığıyla sahip olduğu diğer NFT'lerle birlikte önümüzdeki hafta satılacak şekilde ayarlandı. Koleksiyondaki NFT'ler, Murray'den özel anekdotlar ve hikayeler içeriyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video