Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

3AC, GENESİS ARABULUCULUĞUNDA YER ALMAKTA ISRAR EDİYOR

Genesis

Kripto hedge fonu, ocak ayında iflas başvurusunda bulunan Genesis’ten yaklaşık 1 milyar dolar talep ediyor.

Feshedilen kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC), pazar günü düzenlenen dosyaya göre Genesis Global’ın iflas arabuluculuk sürecine dahil olmak istiyor.
Yargıç Sean Lane’in 1 Mayıs günü Randall J. Newsome’ı yeniden yapılandırma planına aracılık etmesi için atamasından bir ay sonra, Genesis Newsome’ın görev süresini iki hafta daha uzatmaya çalıştı.
2022’de çöküşüyle kripto ekosistemini derinden etkileyen 3AC, iflasından önce Genesis’e aktardığı yaklaşık 1 milyar doları geri talep ettiğini açıkladı.
Pazar günü yayımlanan dava dosyasına göre, şirket Genesis Global’ın iflas arabuluculuk sürecinde aktif rol almak istiyor.
3AC’yi temsil etmeleri için davaya atanan Russell Crumpler ve Christopher Farmer, açıklamalarında şu ifadeleri kullanıyor: “Genesis’in arabuluculuk ve uzlaşma çabaları, tüm paydaşların taleplerini yeterli bir şekilde karşılayamayacak gibi görünüyor.”
Geçtiğimiz mart ayında 3AC’nin Genesis’e ait hisse senetlerini ve kripto para transferlerini sınırlamak adına geçici bir anlaşma yaptığı biliniyor. Ancak Crumpler ve Farmer, en büyük alacaklılardan biri olmalarına rağmen Genesis görüşmelerine yeterince dahil olamadıklarını söylüyorlar.
Arabuluculuk sürecini uzatmaya yönelik talep bugün tartışılacak. Ayrıca varlıklarını geri almayı hızlandırmak isteyen Gemini Earn kullanıcıları da sürecin uzatılmasına itiraz ediyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video