Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Finans

KRIPTO PARA PİYASALARINDA DÜŞÜŞ

Kripto para piyasalarında Rusya-Ukrayna gerilimi, ABD enflasyonunun yüksek gelmesi, altın fiyatlarının tırmanışa geçmesi etkili oluyor. Kripto paralar toparlanma eğilimi göstermeye başlasa da olumsuzluklar yine satışlara neden oldu.
Kripto paraların yüzü gülmeye başlasa da riskler yine satışları canlandırdı. Bir süredir ayı piyasasında olan ve neredeyse tarihi zirvelerinden yüzde 50 aşağıda işlem gören Kripto Para piyasaları güçlenemiyor.

ÇEŞİTLİ RİSKLER VAR

Küresel ekonomi hem jeopolitik riskler, hem de finansal sorunlarla baş etmeye çalışıyor. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması ihtimali ve buna yönelik olarak birçok ülkenin vatandaşlarına Ukrayna’yı terk etmelerine yönelik açıklama yapması, Rusya’nın Ukrayna’daki diplomatlarını geri çağırması çatışma potansiyelini ön plana çıkarıyor. Rusya’nın olası bir harekata tek başına girişeceği beklenirken arka planda Çin’in destekleyici olabileceği konuşuluyor.
Tüm bunların yanında ABD, AB ve NATO ülkeleri Ukrayna tarafında bulunuyor.

FED’DEN FAİZ ADIMI BEKLENİYOR

ABD’de enflasyonun 40 yılın zirvesi olan yüzde 7.5 seviyesinde gelmesi, Fed’in Mart ayında faiz artırma ihtimalinin çok yüksek olması ve bunun da doları güçlendirecek olmasından dolayı kripto paralar yine ağır yara aldı.

HABERİN DEVAMI...

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video