Eylül 28, 2023
İstanbul/Turkey
Yapay zeka

YEMEKSEPETİ’NE ChatGPT GELDİ

Yemeksepeti

Yapay zekanın nimetleri günümüz dünyasında herkes tarafından kullanılırken, Türkiye’de çok meşhur hale gelen Yemeksepeti hiç geri kalır mı? Yemeksepeti, artık yemek sipariş ve Mahalle platformlarındaki ürün açıklamalarını ChatGPT desteğiyle yazmaya başladı.

OpenAI'ın dünyayı alt üst eden sohbet botu ChatGPT, kullanıcıların bot üzerinden yemek siparişi vermesini dahi mümkün kılmıştı. Türkiye'nin en büyük yemek sipariş platformlarından Yemeksepeti de henüz sipariş verme imkânı olmasa da farklı bir şekilde ChatGPT akımına katıldı.
Yemeksepeti, ChatGPT destekli menü ve ürün bilgilerini kullanıcılarına sunmaya başladı. Ayrıca sadece yemekler değil, Yemeksepeti Mahalle ile iş ortağı olan esnafların ürünleri hakkında da açıklamalar artık ChatGPT desteğiyle sunuluyor.

Yemeksepeti’nin yeni hizmeti: “ChatGPT Destekli Menü”

Yemeksepeti tarafından paylaşılan bilgilere göre ChatGPT destekli ürün açıklamaları sayesinde özellikle Mahalle hizmetindeki esnafların menülerindeki detaylı açıklamaların oranı %12 oranında arttı.
Şirket, açıklaması olan ürün oranını yıl sonuna kadar yemek platformunda %88'den %91'in üzerine, Mahalle tarafı içinse %40'a çıkarmayı hedefliyor. Açıklamalar, ürün içeriklerine uygun, yönlendirici bilgiler sunuyor. Böylece kullanıcılar, daha kolay ve anlaşılır sipariş deneyimi yaşayabiliyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video