Aralık 3, 2022
İstanbul/Turkey
NFT

ÜSKÜDAR İLETİŞİM’DE NFT SERGİSİ

Üsküdar

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 1. sınıf öğrencileri, program ve temel tasarım bilgilerini pratiğe dökmek için NFT teknolojisiyle yaptıkları özgün çalışmalarını sergilediler.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 1. sınıf öğrencilerinin “Temel Tasarım” dersi kapsamında yaptıkları ve danışmanlığını Prof. Dr. And Algül’ün üstlendiği ‘Birinci Sınıf Tasarım Sergisi’ ziyaretçiler tarafından ilgi gördü.

Yeni teknoloji aşamalarıyla ortaya çıkan NFT tasarımlar

Öğrenciler, bilgisayar üzerinden ‘Photoshop’ programıyla uygulama yaparak öncelikle kendi fotoğraflarını ‘Foto Karikatür’e dönüştürdü. Sonrasında da ‘Pixel Art’ uygulaması yaparak fotoğrafların pixellerinin ortaya çıkması sağladı. Son adım olarak NFT’ye dönüşen fotoğraflar sergiye sunuldu. Öğrenciler, bütün bu süreci hem deneyimlemiş hem de güncel bir konuyu ele almış oldu. Özgün ve dijital olan bu projelerin her birinde karekod da yer alıyor. Karekodun yönlendirdiği sayfadan orijinal içeriğe erişim sağlanabiliyor.
Öğrencilerin üretebilmesi ve deneyimlemesi amaçlanan ‘Birinci Sınıf Tasarım Sergisi’ni 24-28 Ekim tarihleri arasında İletişim Fakültesi C-D Blok Lobi alanında ziyaret edebilirsiniz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video