Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

PREMIER LİG’DEN NFT ADIMI

Premier

Dünyanın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan Premier Lig’in, NFT koleksiyonu için Sorare ile masaya oturduğu öne sürülüyor.

Sky News tarafından sunulan habere göre Premier Lig, video oyunu Sorare ile NFT’ler üzerine büyük bir anlaşma yapmaya hazırlanıyor.
Söz konusu anlaşma, futbolcuların istatistik verilerinin yer alacağı NFT’ler şeklinde olacak. Anlaşmanın, yılda yaklaşık 34,7 milyon dolarlık çok yıllı bir sözleşme olduğu iddia ediliyor.
Premier Lig bu yılın başların söz konusu NFT projesi için ConsenSys ile masaya oturmuş fakat taraflar arasında bir uzlaşma sağlanamamıştı.
Sorare tarafından revize edilen yeni anlaşmanın ConsenSys’den daha kazançlı olduğu belirtildi. Öte yandan milyonlarca taraftarın ilgi odağında yer alan Premier Lig’in, NBA Top Shots platformunu başlatan bir başka dijital koleksiyon şirketi olan Dapper Labs ile de görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.
NFT piyasasında bu senenin başından beri ciddi oranda hacim düşüşü gözlemlense de, büyük firmalar ve yatırımcılar sektöre olan ilgisini kaybetmiş gibi durmuyorlar ve yatırımlarını hız kesmeden devam ettiriyorlar.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video