Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
NFT

OPENSEA’DEN KÜBALI SANATÇILARA YASAK

Kübalı

En büyük NFT pazar yeri Opensea’nin ABD yaptırımlarına uymayı sebep göstererek Kübalı sanatçılara yasak getirdiği belirtiliyor. Şu ana kadar 30 Kübalı sanatçı ve koleksiyonerin OpenSea tarafından engellendiği öğrenildi.

OpenSea, Kübalı NFT sanatçılarına “ABD yasağı” getirdi! Sanatçılar arasında NFT dünyasının da yakından tanıdığı Havana’lı Gabriel Guerra Bianchini ve Fabrica de Arte Cubano da bulunuyor.
Bir şirket sözcüsü, yaptığı açıklamada ABD’nin koyduğu yaptırımlara bağlı kalmak zorunda olduklarını belirtti ve “Hizmet şartlarımız, ABD’nin yaptırım uyguladığı kişilerin, yaptırım uygulanan yargı bölgelerindeki yaşayanların veya hizmetlerin OpenSea’yi kullanmasını açıkça yasaklamaktadır” dedi.
Bilindiği üzere son zamanlarda @nftcubaart isimli sanatçı Twitter’da eserlerinin hiçbirinin OpenSea’de görüntülenemediğini belirtiyordu. Bununla birlikte, hesapların devre dışı bırakılmasına rağmen cüzdanlara ve NFT’lere hala erişilebiliyor.
Son dönemde birçok Kübalı kişi ABD merkezli internet hizmetlerinden de yararlanamamaya başlamışlardı. Bu tür teknolojilere bulut hizmet sistemleri de dahildi.
Kübalılar gibi İran ve Rusya vatandaşları da son yıllarda yaşanan birçok olaydan ötürü kripto para borsaları ve cüzdan sağlayıcıları tarafından engellenmişlerdi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video