Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

JUSTİN BİEBER VE PARİS HİLTON’A DAVA AÇILDI!

dava

Bir grup NFT yatırımcısı, ünlü isimlerin çıkarmış oldukları NFT’lerin değer düşüşünden kaynaklı olarak dava hamlesinde bulunacağını bildirdi.

Bir dönemi kasıp kavuran NFT furyası, ünlü isimlere açılan davalar ile gündemi sallıyor. Zamanında pek çok popüler isim kendi NFT’lerini piyasaya sürerek, büyük gelirler elde etti. Fakat, NFT sektörünün ve kripto paraların değer kaybederek ilerlemesi, ilgili yatırımcılarda inanılmaz kayıplara yol açtı. Olaylar ile ilgili son gelişme ise, bir grup NFT yatırımcısının ünlü isimlere dava açacak olması.
Bir NFT topluluğu, Sotheby’s Holdings Inc. ve diğer isimlere ünlülerin onaylamış olduğu koleksiyon öğelerinin fiyat düşüşünden kaynaklı olarak dava açacağını belirtti. Toplu davada adı geçen dört davacı, “NFT’leri yanıltıcı” olarak nitelendirdi. Davaya ait bilgiler arasında 30 sanığın yer aldığı ifade ediliyor.
Justin Bieber ve Paris Hilton gibi ünlülerin de yer aldığı dava, genel olarak sahte çıkardan kazanç sağlamak şeklinde belirtiliyor. Davacıların hukuk ekibi, ilgili şikayetler üzerinde yoğun bir çalışma temposunda olduğunu ifade etti. Justin Sun ve Paris Hilton gibi popüler isimler, henüz konu hakkında açıklama yapmadı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video