Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

İSTANBUL BLOCKCHAIN WEEK, NFT GÜNÜ İLE KAPILARINI AÇTI

Week

İstanbul Blockchain Week, 14 Kasım tarihinde Hilton Bomonti Hotel’de ziyaretçilerine kapılarını açtı. Açılış panelini Erhan Korhaliller ile birlikte gerçekleştiren Elixxir’in CEO’su ve kriptografinin babası David Chaum, konuşmasında dijital paraların en önemli özelliklerinden birinin mahremiyet ve gizlilik olduğunu vurguladı.

İstanbul Blockchain Week NFT Günü ile kapılarını açtı

İstanbul Blockchain Week, 14 Kasım tarihinde Hilton Bomonti Hotel’de ziyaretçilerine kapılarını açtı. Açılış panelini Erhan Korhaliller ile birlikte gerçekleştiren Elixxir’in CEO’su ve kriptografinin babası David Chaum, konuşmasında dijital paraların en önemli özelliklerinden birinin mahremiyet ve gizlilik olduğunu vurguladı. Dijital dünyanın son dönemde dikkat çeken konusu NFT’lerin bugünü ve geleceğinin yanı sıra Metaverse’den giyilebilir dijital moda ürünlerine kadar farklı birçok konunun ele alındığı NFT Günü’nde, ziyaretçiler NFT Galeri’de heyecan verici koleksiyonları da ziyaret etme fırsatı yakaladı.
14 Kasım tarihinde NFT Günü ile başlayan İstanbul Blockchain Week’in açılış sahnesinde kriptografinin babası David Chaum ve EAK Digital CEO’su Erhan Korhaliller vardı.


Dijital parada en önemli konu ‘gizlilik’

Dijital paraların en önemli özelliklerinden birinin mahremiyet ve gizlilik olduğunu söyleyen kriptografinin babası David Chaum, İsviçre Merkez Bankası ile yürütülen merkez bankası dijital parasını örnek verdi.
Merkeziyetsiz bir yapının ve regülasyonun önemine değinen Chaum,

“Merkez bankalarının çıkaracağı dijital paralar mahremiyeti çok iyi koruyabilir ve güvenlik sağlayıp verimliliğe erişebilirler” dedi.

Gün boyunca yerli ve yabancı birçok konuğun sahnede olduğu NFT Günü’nde Lv.99 Kurucu Ortağı ve Square Enix’in eski CTO’su Yoshihisa Hashimoto, Metaverse ve Web3 oyunlarının gelecek yolculuğunu anlatırken, Hape’in Kurucu Ortağı Matt Sypien, bir NFT projesinin başarı kriterlerinden bahsetti.

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video