Ekim 2, 2023
İstanbul/Turkey
NFT

ATARI, PIXELS İLE ORTAKLIK BAŞLATTI

Atari

Video oyun devi Atari, NFT girişimleri kapsamında baskı şirketi Pixels ile ortaklık başlattığını duyurdu.

Küresel ekonominin zorlu bir dönemden geçiyor olması, kripto endüstrisinin de ayı trendine girmesine yol açtı. Ayrıca FTX iflası, ayı trendini körüklemeye yetti. Uzun süredir ayı piyasasının etkisinde kalan kripto yatırımcıları, piyasadan kopmamakta kararlı. Son zamanlarda kripto benimsenmesi ve blockchain girişimlerinde artş gözlemlendi. Özellikle ülkeler, kripto madenciliği ve blockchain girişimleri kapsamında yoğun mesai harcıyor. Diğer taraftan NFT ve metaverse, sektördeki popülaritesini korumaya devam ediyor. Bu kapsamda oyun devi Atari, NFT alanında yeni adımlar attı. Oyun devi, Pixels ile ortaklık başlattı.

Atari, NFT Tarafında Pixels Baskılarını Kullanacak

Video oyun şirketi Atari, Atari NFT sahiplerine yeni bir özellik getirdiğini duyurdu. Bu özellik, NFT sahiplerinin ürünlerini fiziksel ortama dönüştürebilmelerini sağlayacak. Pixels ile yapılan ortaklık sonucunda, Atari NFT koleksiyonu çerçeveli baskıya ve postere dönüştürülebilecek.
Atari NFT sahipleri, beş farklı boyutta mevcut olan ürünlerinin fiziksel versiyonlarını oluşturmak için Ethereum cüzdanlarını kullanacak. Bu cüzdan ile birlikte, Atari şirketine ait bir baskı sayfasına bağlanabilecekler.
Pixels CEO’su Sean Broihier, “NFT’lerin popülaritesindeki son artışla birlikte, baskı yeteneklerimizi NFT topluluğuna genişletmek doğal bir uyumdu” dedi.
Atari‘nin 50 yılı olarak adlandırılan NFT koleksiyonu, Eylül ayında piyasaya sürülmüştü.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video