Mart 21, 2023
İstanbul/Turkey
Metaverse

WALMART’TAN METAVERSE’E GÖRKEMLİ GİRİŞ

Walmart

Perakende devi Walmart, çevrim içi oyun platformu Roblox’ta pazartesi günü galası yapılan iki deneyimle metaverse’e giriyor.

Şirket, Roblox üzerinde Walmart Diyarı ve Walmart’ın Oyun Evreni olarak adlandırılan iki ayrı bölge oluşturdu.
Walmart ABD Pazarlama Direktörü William White, “Walmart Diyarı ve Walmart’ın Oyun Evreni’nin lansmanıyla beraber topluluk, içerik, eğlence ve oyunlar oluşturarak büyük bir giriş yapıyoruz. Roblox, metaverse’te en hızlı büyüyen, en büyük platformlardan biri ve müşterilerimizin orada çok fazla zaman geçirdiğini biliyoruz.” dedi.
Walmart’tan yapılan açıklamaya göre, Walmart Diyarı, sanal ürün mağazasının yanı sıra çeşitli sürükleyici deneyimler sunacak. Bunlar arasında, dönme dolap, çeşitli oyun ve yarışmalarda kazanılabilen kilitlenebilir token ve rozetler yer alıyor. Ayrıca Walmart Diyarı, müzik festivali, dans yarışması, DJ kabini, sanal giyinme odası, paten pisti ve çeşitli markaların ürünlerini içerecek.
Walmart Oyun Evreni’nde ise beş yeni oyunun yanı sıra keşif balonu, uçan kaykaylardan drone’lara kadar oyuncaklar bulunacak.
White, Roblox’un Walmart için bir test alanı olacağını, şirketin metaverse ve ötesinde daha fazla planı olduğunu ifade etti. White, deneyimlerin genellikle 25 yaş ve altı olarak tanımlanan Z kuşağı düşünülerek tasarlandığını söyledi.
Perakende devi, bu yılın başlarında metaverse ile ilgili ticari marka başvuruları yapmıştı. Bu markalardan bazıları, sanal ürün oluşturmanın ve satmanın yanı sıra sanal para ve NFT’lerle ilgiliydi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video