Kasım 29, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

SHİNHAN BANK’TAN METAVERSE HAMLESİ

Shinan

Güney Kore’nin kripto para ve metaverse teknolojisine ilgisi artarak devam ediyor. Bu defa Shinan Bank isimli Koreli banka kuruluşu, Shinamon adını verdiği metaverse evrenini kullanıma sundu.

Güney Kore merkezli Shinhan Bank, metaverse teknolojisine adım attı.. Shinamon adı verilen metaverse platformu finans, sağlık, sanat ve spor alanında hizmetler sunulacak. Shinamon, geçtiğimiz Haziran ayında 85.000 ziyaretçi tarafından test edilmişti.
Metaverse kavramı hemen hemen her gün gelişme kaydetmeye devam ediyor. Birçok şirket de bu alanda yer bulmak için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Son olarak çıkan haberlere göre; Shinhan Bank, ülkede böyle bir platform sağlayan ilk banka olduğunu iddia ederek, finansal ve finansal olmayan hizmetler sağlamak için bir metaverse sitesi açtı.
Ayrıca Hedera Hashgraph blockchain ağını kullanarak Güney Afrika'da faaliyet gösteren Standard Bank of South Africa'ya stablecoin aracılığıyla gerçek zamanlı bir uluslararası havale testi gerçekleştirdi. Shinhan Bank ayrıca kripto saklama hizmetleri sunan bir endüstri konsorsiyumu olan Korea Digital Asset Custody’nin erken yatırımcılarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video