Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
Metaverse

METAVERSE İLHAMLI “MODAVERSE” GELİNLİKLER

Modaverse

Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapsamında düzenlenen ve bu yıl teması “Modaverse” olarak belirlenen 13. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda hikaye ve tasarımları ile dikkat çeken yeni jenerasyon gelinlikler yarıştı.

Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı; İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği ortaklığında İZFAŞ tarafından 16. kez düzenlendi. Yarışmaya 19 farklı ilden tasarımcılar 170 tasarım ile başvurdu. Anıl Bayraktar, Arife Gedik, Buse Sinem Tekin, Ceylin Hurcanlar, Defne Kacar, Dide Aksamaoğlu, Ecenur Erdoğan, Enes Yolcu, Gizem Mendi, Gülsüm Güneş, İlayda Yaşın, Nazmiye Gümüş, Oğuzhan Öndeyer, Sercan İzci ve Serkan Çınar finale kalan isimler oldu. Tasarımcılar, yaklaşık iki ay boyunca İzmir Moda Tasarımcılar Derneği üyesi tasarımcıların atölyelerinde sektör profesyonellerinin mentörlüğünde dikim sürecini gerçekleştirdi. İMOT Başkanı Esin Özyiğit ve tüm yönetim kurulu üyelerini sektörel gelişime katkı sağladıkları için ayrıca tebrik ederim.

SEKTÖRE YENİ TASARIMCILAR KAZANDIRILIYOR

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul 2010 yılından bu yana düzenlenen yarışma ile sektöre birçok yeni tasarımcının kazandırılmasının yanı sıra uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımların ortaya çıkarmanın hedeflendiğini söyledi. IF Wedding Fashion İzmir'in yalnızca bir fuar değil yarışma ve defileleriyle de bir dünya markası haline geldiğini belirtti.
Görkemli final defilesi sırasında ben de jüri koltuğunda en az tüm finalistler kadar heyecanlıydım. Her yarışmada olduğu gibi ilk üçü belirlememiz gerekiyordu ve hayli zorlandık. Değerlendirmemiz sonrasında defile finalinde, yarışmada dereceye girenler açıklandı. Birinciye önümüzdeki yıl düzenlenecek IF Wedding Fashion İzmir'de tasarımlarını podyumda sergileyebileceği defile yapma imkânı verilirken ilk üçe giren finalistlere toplam 45 bin TL değerinde ödül verildi. Birinciliği İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Enes Yolcu, ikinciliği Mersin Üniversitesi öğrencisi Arife Gedik, üçüncülüğü ise İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi İlayda Yaşın kazandı. Rönesans Ajans Başkanı Akif Örük'e de katkıları nedeniyle İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu tarafından plaket verildi.

ENES YOLCU TASARIMINDA İRİS ÇİÇEĞİNDEN İLHAM ALDI

Ödüllü gelinliği İris çiçeğinden ilham alarak tasarladığını belirten Enes Yolcu, "İris çiçeği bilgeliğin, saflığın, inanç ve umudun simgesi olarak karşımıza çıkar. İris çiçeğini kendi benliğimde tekrar filizlendirerek, duygusal değişim ve dönüşümlerimle besleyerek gelinlik tasarımlarıma yansıttım" dedi. Yolcu, "Kazandığım birincilik sayesinde gelecek yıl da yine kendimi yansıtan bir temayla güzel bir performansa imza atmak istiyorum" şeklinde konuştu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video