Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

METAVERSE GELECEĞİMİZ OLACAK

Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüsü, Bursa Türkiye Metaverse Platformu, SODİMER ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile metaverse hakkında panel gerçekleştirildi.

Dijital eğitimin lideri Enver Yücel’in çizdiği vizyon bağlamında ilerleyen Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüsü, Bursa Türkiye Metaverse Platformu, SODİMER ve Bursa İl Milli Eğitim işbirliği ile panel gerçekleştirildi. Etkinlik, Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüsü Kurucu temsilcisi Emel Atabay’ın açılış konuşması ile başladı. SODİMER Başkanı, Türkiye Metaverse Platformu Kurucusu Prof. Dr. Levent Eraslan, Türkiye’de metaverse alanında liderlik ettiği çalışmaları ve girişimleri anlattı.

Prof. Dr. Levent Eraslan’dan açıklamalar 

Eraslan konuşmasında metaverse uygulamalarının neden önemli olduğunu ve hayatımızı nasıl etkileyeceği konusuna vurgu yaptı. Özellikle eğitimde metaverse sistemine yönelik yürütülen çalışmaların ve gelecekteki yatırımların öneminden bahsetti. Prof. Dr. Levent Eraslan, Ankara Üniversitesi Disiplinler Arası Yapay Zeka Teknolojileri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Asım Egemen Yılmaz ise metaverse nedir, metaverse uygulamaları nelerdir konularına açıklık getirirken okullarımızda ve üniversitelerde geleceğe yönelik yapılabilecek teknolojilerin neler olabileceğine ve bu çalışmalarının ülkemiz için önemine vurgu yaptı.

Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüsü sertifika töreni

Türkiye Metaverse Platformu Kurucusu, Metaverse Girişimcisi Emre Kutlu, konuşmasında eğitimde kullanılacak 3D uygulamaları anlatarak, kendi tasarlamış olduğu sanal sınıfı katılımcılara tanıttı. Bursa genelinden 280 öğretmenin katılımıyla gerçekleşen panelde ‘Metaverse ve eğitim, fırsatlar ve avantajlar’ konuları üzerinde durularak katılımcı öğretmenlerin soruları ile panel sonlandırıldı. Panel çıkışında eğitime katılan tüm öğretmenlere Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüsü tarafından hazırlanan katılım sertifikaları verildi. Bahçeşehir Koleji Nilüfer Kampüsü olarak panelimize konuşmacı olarak katılan çok kıymetli hocalarımıza ve eğitim alan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Fotoğraflar için tıklayınız…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video