Eylül 25, 2023
İstanbul/Turkey
Metaverse

KAÇAK MAÇ YAYINI YAPANLAR ŞİMDİ YANDI

yandı

Kaçak olarak maç yayını yapanlar asıl şimdi yandı. Metaverse evreni üzerinden yasa dışı şekilde maç yayını yapanlara kötü haber geldi. Metaverse Union Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, Metaverse evreninde kaçak maç yayını yapanların saniyeler içinde tespit edileceğini, böyle yayınların tarihe karışacağını açıkladı.

Kaçak olarak maç yayını yapanlar asıl şimdi yandı. Metaverse evreni üzerinden yasa dışı şekilde maç yayını yapanlara kötü haber geldi. Metaverse Union Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, metaverse evreninde kaçak maç yayını yapanların saniyeler içinde tespit edileceğini, böyle yayınların tarihe karışacağını açıkladı.
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İ.Ü. Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde, kripto varlıklar eğitim ve danışmanlık platformu Lexcio kurucu ortağı Av. Abide Gülel ve Prof. Dr. Burak Gemalmaz tarafından hazırlanan “Blokzincir (Blockchain) Teknolojileri ve Hukuki Altyapısı” sertifika programında ders veren Alphan Manas, kaçak maç yayınlarının nasıl engelleneceği konusunda şu bilgileri verdi:

KORSAN TAKİP SİSTEMİ GELİYOR

“Futbol Federasyonu bundan sonra yapılacak ihalede bizim sunduğumuz korsan takip sistemini kullanacak. Biz korsanı iki saniye içinde yakalıyoruz. Yayını buradan aldı, kodu çözdü, IP Tv’ye aktardı, IP Tv’den kendi networküne gömdü, kendi network'ünden Twitter’a aktardı filan hiç bunların önemi yok, biz iki saniyede yakalıyoruz. Çünkü bütün çıkışı blok zinzir (Blockchain) üzerinden yapıyoruz. Bu uygulama futbol takımlarını memnun edecek. Bunu watermark ile yapıyoruz ama bundan sonra NFT’ye çevireceğiz. 
Bu sene Digiturk 130 milyon dolar ödemişti. Korsanı engellediğiniz anda bu rakam 400 milyon dolara çıkacak.

AMAZON, NETFLIX YOK OLACAK

Sinema filmlerini de NFT’ye çevirebilirsiniz. Amazon var, Netflix var diyeceksiniz ama onlar da yok olacak. NFT sayesinde televizyonlarda yayınlanan reklamların kaç defa oynatıldığını da tespit edeceğiz. Şimdi bu rakamlar televizyonların beyanına dayalı. Ama beyana gerek yok bunu biz tespit edeceğiz blok zincir ile.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video