Haziran 9, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para Metaverse

GTA 6’DA, METAVERSE VE KRIPTO PARA OLACAK MI

GTA

Oyuncuların en çok beklediği oyunlardan biri olan GTA 6’da, metaverse ve kripto paralar konusunda bir proje olup olmayacağı oldukça merak ediliyor.

Grand Theft Auto 6 (GTA 6), öngörülebilir gelecekte en çok beklenen oyunlardan biridir. Oyunla ilgili pek çok söylenti var ve birçoğu GTA 6'nın bir metaverse ve kripto para birimine sahip olacağını söylüyor. 
Ancak, stüdyo geçen Kasım ayında dijital varlıklarını ve NFT'leri kullanmayı yasakladıktan sonra, geliştirme hakkında şüpheler vardı. Ayrıca Mojang Studios'un Minecraft'ı, Temmuz 2022'de NFT kullanımını durdurdu. Oyun stüdyolarının dijital varlıklara ve metaverse'e bakışı değişebilir.
Üç blockchain oyun yöneticisi, bazı ana akım oyun geliştiricilerinin blockchain teknolojisini benimsemede geriye doğru hareket ederken, fikirlerini değiştirmelerinin an meselesi olduğunu iddia ediyor. Bu, GTA 6'nın metaverse planlarıyla ilerleyip ilerlemeyeceği sorusunu akla getiriyor.

GTA 6’da Bir Metaverse ve Kripto Para Birimi Olacak mı?

BNB Chain'de oyun büyüme lideri Walter Lee'ye göre yasak, blockchain teknolojisinden çok NFT'lerle ilgili. Ana akım stüdyoların, oyuncu güvenliğini sağlamak için bir kez daha düzenleme yapıldığında teknolojiyi benimseyeceğine inanıyor. İnsanların Web3'ü tam olarak anlamadığından bahsetti. 
Dahası, alan uygun düzenlemeden yoksundur. Sonuç olarak, birçok kullanıcı ve işletme, genellikle bununla ilişkilendirilen avantajlar ve dolandırıcılık konusunda şüphelidir. Mojang Studios'a göre, yıkama ticareti (wash trading), mülkiyet sorunları ve halı çekme, stüdyonun NFT'leri yasaklamasının nedenlerinden bazılarıydı.
Wagyu Games'in yönetici direktörü Grant Haseley, benimsemeye karşı direnişin nedeninin, bunun "eğlence için kesinlikle para ödeyen müşteri" şeklindeki mevcut ekonomik modeli baltalayacağına dair endişeleri olduğunu iddia etti. Immutable Games Studio'nun baş stüdyo yetkilisi Justin Hulog'a göre, tüm zamanların en başarılı eğlence ürünü GTA 5'e ek olarak, bu kazançların önemli bir kısmı oyun içi para birimi mikro işlemlerinden geliyor.
Microsoft'un daha önce mikro işlemleri Minecraft'a entegre ettiğini söyleyerek devam etti. Her iki firmanın da oyun içi ekonomileri üzerinde kontrolü elinde tutmak istemesi finansal açıdan mantıklı. Bu nedenle, uzayda daha fazla düzenleme olduğu ve önemli bir kamu talebi olduğu göz önüne alındığında, GTA 6'nın metaverse planları gerçekleşebilir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video