Aralık 9, 2022
İstanbul/Turkey
Metaverse

DÜNYANIN METAVERSE’E EN HAZIR 10 ÜLKESİ

ülkesi

Metaverse konsepti günlük yaşamın bir parçası olacak şekilde gelmeye devam ederken, dünyanın metaverse’e en hazır 10 ülkesi açıklandı.

Metaverse konsepti günlük yaşamın bir parçası olacak şekilde geliştikçe, bazı ülkeler öne çıkıyor ve yeni teknolojiyi benimsemeye hazır olduklarını gösteriyor.

Çalışma: Dünyanın metaverse’ye en hazır 10 ülkesi açıklandı!

Uswitch tarafından paylaşılan bir araştırmaya göre, gerçekten de, metaverse benimsemede önde gelen ülkeler sabit geniş bant hızları, internet fiyatları, blockchain finansal girişimlerinin sayısı ve yüksek teknoloji ihracatının maliyeti gibi unsurlarda yüksek puanlar kaydetti.
Hollanda, 10 üzerinden 7,74 genel 'metaverse hazırlık puanı' ile küresel olarak metaverse'ye en hazır ülke olarak yer alıyor. İsviçre 7,61 puanla ikinci sırada, onu 7,39 ile Litvanya ve 7,31 ile Malta dördüncü sırada ve Fransa sırasıyla 6.96 ile beşinci.
Başka yerlerde, Birleşik Krallık 6.77 puanla yedinci metaverse hazır ülke iken, Amerika Birleşik Devletleri 6.32 ile on ikinci sırada yer alıyor.
Küresel olarak metaverse’ye hazır ülkelerin listesi. Kaynak: Uswitch

Meta veri deposuna hazır metriklerin dökümü

Bireysel derecelendirme ölçütlerine göre, Amerika Birleşik Devletleri 167,37 Mbps ile en yüksek internet hızlarına sahiptir. Çalışma, ABD'nin genişbant konusunda en bağlantılı ülke olduğunu gösterdi.
Aynı zamanda, Romanya ayda 9 dolara mal olan en ucuz interneti oluştururken, Kıbrıs önde gelen sayıda blockchain girişimine sahip . Araştırmacılar, kripto para düzenlemesi eksikliğini Cyrus'un çok sayıda blockchain ile ilgili firmasına bağladı.
“Blockchain teknolojisi metaverse'de önemli bir rol oynayacak ve kullanıcıların kripto para birimleri ve NFT'ler kullanarak satın alma ve ticaret yapmalarına olanak tanıyacak.'' Uswitch, Meta'nın bu iddialı projenin bir parçası olarak büyümeyi umduğu önerilen 'Metaverse ekonomisi' için gerekli olduğu bildiriliyor.
Ayrıca, milyon kişi başına 34.082 Google aramasıyla, metaverse ile ilgili aramaların çoğu Kıbrıs'ta gerçekleşti. 
Son olarak, İrlanda Cumhuriyeti kişi başına 8.450 $ ile en yüksek teknoloji ihracatına sahiptir. Bu doğrultuda ülke, metaverse odaklı Meta dahil olmak üzere bazı önde gelen teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video