Eylül 28, 2023
İstanbul/Turkey
Krıpto Para

SEC’İN, Coinbase’E YANIT VERMESİ GEREKİYOR

yanıt

ABD’li yargıç, SEC’e Coinbase’in düzenleme talebine yanıt vermesini ya da kendisini savunmasını istedi.

Amerika Birleşik Devletleri Üçüncü Temyiz Mahkemesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kripto para borsası Coinbase (COIN) ile olan davasında düzenleme talebi hakkındaki konumunu netleştirmesini söyledi.
Coinbase nisan ayında mahkemeden SEC’i sıkıştırmasını talep ederek düzenleyicinin dijital varlıklar sektörüne yönelik kuralları kesinleştirmesi gerektiğini ve mevcut gereksinimlerin dijital varlıklara uygun olmadığını savunmuştu.
Şimdi ise SEC’in Coinbase’in talebini reddetme niyeti varsa bu kararın nedenlerini açıklaması, karar verecekse de gerekli zaman çizelgesini 7 gün içerisinde mahkemeye sunması gerekiyor.
Coinbase’in hukuk sorumlusu Paul Grewal, paylaştığı tweet serisinde şunları söylüyor: “Kurallar, mevzuattan ve icra eylemlerinden önce gelmelidir. Bu yüzde SEC’e yaklaşık bir yıl önce kuralları belirlemesi yönünde bir dilekçe vermiştik.”
“SEC kural talebimizi yerine getirseydi bugün yalnızca bize değil, sektörümüzdeki kimseye karşı dava açamazdı.”
Şu anda komisyonun, neden mahkemenin davayı denetlemeye devam etmemesini talep ettiğini ve neden Coinbase’in dilekçesi doğrultusunda düzenli güncellemeler sağlamadığını açıklaması gerekiyor.
Grewal, tweet serisini şöyle bitiriyor: “SEC’in kural koyma talebimize cevabı ‘hayır’ olsa bile yasalar gereği bunu bize bildirmesi gerekiyor. Bu şekilde mahkemede ‘hayır’ cevabını sorgulamak için bir yasal hakkımız doğuyor. Sorulması gereken ciddi sorular mevcut.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video