Eylül 28, 2023
İstanbul/Turkey
Krıpto Para

OKX, KRIPTO PARA SAKLAMA ŞİRKETİ KOMAINU’YU SEÇİYOR

OKX

OKX, kurumsal müşteriler için düzenlenmiş bir ödeme ve saklama sistemi olan Komainu Connect’i kullanan ilk şirket oluyor.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olan OKX, dijital varlık saklama firması Komainu’nun hizmetlerini kullanacağını açıkladı. Böylece kurumsal kullanıcıların kriptoları Nomura destekli custodian üzerinde saklanacak ve bu fonlar borsada işlem yapmak için kullanılabilecek.
Böylece borsa, soğuk depolama, multiparty hesaplama (MPC) ve donanım güvenlik modüllerinin (HSM) karışımından oluşan bir hizmet sunan Komainu Connect’in ilk müşterisi oluyor.
OKX’in COO’su Lennix Lai, CoinDesk’e yolladığı e-postada gelişmeyle alakalı şunları söylüyor: “Komainu cüzdanına yatırılan fonlar Komainu teminat cüzdanına taşınıyor ve bir OKX hesabına bağlanıyor. OKX hesabı da bakiyeyi yansıtıyor ve borsanın 700’den fazla spot ve türev piyasalarında trade işlemlerine izin veriyor.”
Komainu’nun strateji başkanı Sebastian Widmann, OKX’in görünürlüğüne sahip olduğu Komainu Connect teminat cüzdanının kurumsal düzeyde üç taraflı bir hesap değişikliği anlaşmasıyla bağlantılı olduğunu açıklıyor ve ekliyor:
“Ortaklık, Komainu müşterisinin uzlaşma gereksinimlerini yerine getirerek Komainu ile doğrudan exchange yoluyla işlem yapmasını sağlıyor.”
OKX gözetim altındaki varlıkların Komainu’ya ne kadar aktarılacağı konusunda ayrıntı vermese de Lai bunun önemli olduğunu ve firmaların kurumsal ürün tekliflerini geliştirdikçe büyümesinin beklendiğini söylüyor:
“Bize göre kullanıcılar ne kadar çok çözüme sahip olursa o kadar iyi. Şu anda on-exchange, off-exchange ve üç taraflı bir balance mirror custody çözümü sunuyoruz.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video