Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para

Microsoft’TAN KRIPTO PARA MADENCİLİĞİNE YASAK

Microsoft

Microsoft bundan böyle kendisine ait olan servislerin kripto para madenciliğiyle ilgisi olduğu saptanan faaliyetlerde kullanılmasına izin vermeyecek. Bu gelişmenin ardındaki ana sebep merak ediliyor.

Microsoft artık kendisinin onayı olmadan kripto para madenciliği faaliyetlerini yürütmenin yasak olduğunu sessizce ama resmen duyurdu. Tek bir istisna var: ABD merkezli ve çok uluslu olan bu teknoloji şirketinin servislerini kullanarak kripto para madenciliği yapmak için Microsoft'tan yazılı izin almak zorundasınız. 

Microsoft neden kripto para madenciliğini yasakladı?

İş ortaklarının ekosistemini güvence altına almayı tercih eden deneyimli firmanın bu konuda sessiz kalmayı seçtiği anlaşılıyor.
Ortada bu yasağın ardındaki nedeni anlatan resmî bir Microsoft açıklaması olmasa da Microsoft'un iş ortaklarını korumak istediği ve kripto para madencilerinin Microsoft'a ait olan bulut servislerini kullanıp kendisine gelen faturaları ödemeyeceğini düşündüğü için endişeli olduğu tahmin ediliyor.
Yazılı izin alan kişilerin imza attığı faaliyetler Microsoft tarafından bilinip takip edilebilecek. Google Cloud, Oracle, OVH ve Digital Ocean da kendi servislerinin kripto para madenciliği faaliyetlerinde izinsiz bir şekilde kullanılmasına izin vermiyor.
Amazon Web Services ise bu yasağı sadece kendisinin kullanıcılara sunduğu ücretsiz aboneliği kullanan kişilere uyguluyor. Microsoft'tan bu konuya ilişkin resmî bir açıklama yapması bekleniyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video