Aralık 3, 2022
İstanbul/Turkey
Kripto Para

GÜNEY KORELİ TEKNOLOJİ DEVİ KRIPTO PARA İŞİNE GİRİYOR

Kripto para sektörü geçtiğimiz yıl ki fırtınalı döneminden sonra şimdilerde sessizliğe gömülmüş olsa da, yine de bu sektöre yatırım yapanların sayısı günden güne artmaya devam ediyor.

Kripto para borsası, son zamanlarda büyük bir durgunluk içerisinde. Sektörün lider para birimi uzun zamandır 19-20 bin dolar bandında dolaşırken, bu para birimlerinin geçtiğimiz yılki popülaritesinin yerinde yeller esiyor.
Bir taraftan enflasyonist ortam, diğer taraftan ise dünya genelindeki siyasi iklim yüzünden yatırımcıların uzaklaştığı kripto para borsası aslında her zamankinden daha sağlam şekilde büyüyor. Nedeni ise, bu sektöre yatırım yapan isimlerin bu defa sıradan vatandaşlar yerine büyük teknoloji devleri olması. Ancak tabi burada önemli bir durumun altını çizmemiz gerekiyor o da bu şirketler doğrudan kripto para borsalarına değil, kripto paraların doğuş mantığı olan Blockchain teknolojisine yatırım yapıyor.

Güney Koreli teknoloji devi de kripto para işine giriyor

Güney Koreli teknoloji şirketi LG’de, açtığı iş ilanları ile bu yatırımcılar arasına girdiğini duyurmuş oldu. Öyle ki teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada, Web3 ve Blockchain için baş teknik sorumlusu alımı yaptığını ve bundan sonraki süreçte de bu sektörlere ilişkin işe alım ilanlarının devamlı olarak askıda kalacağını duyurdu.
Bu açıklamalardan anlaşılan şey, LG bundan sonra yeni teknolojilere olan yatırımlarını arttıracak ki bunların başında da Web3 teknolojileri gelecek. Akıllı telefon sektöründen ayrılmasıyla birlikte oluşan boşluğu bu alanlarda kullanmak isteyen LG’nin ne kadar başarılı olacağını ise zaman gösterecek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video