Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para

GOLDMAN SACHS’TAN KRIPTO ŞİRKETLERİNE YATIRIM PLANI

Goldman

ABD’li finans devi Goldman Sachs, kripto para borsası FTX’in çöküşünün ardından kripto şirketlerine yatırım yapmayı planlıyor. Goldman, birçok kripto şirketine yönelik ayrıntılı inceleme yürütüyor.

ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs, kripto para borsası FTX'in çöküşünün değerlemeleri düşürmesi ve yatırımcı iştahını azaltmasının ardından, kripto şirketlerini satın almak veya yatırım yapmak için on milyonlarca dolar harcama yapmayı planlıyor.
Goldman'ın dijital varlıklar birimi başkanı Mathew McDermott Reuters'a yaptığı açıklamada, FTX'in çöküşünün daha güvenilir, düzenlenmiş kripto para oyuncularına olan ihtiyacı artırdığını ve büyük bankaların bu durumu fırsat olarak gördüğünü söyledi.
McDermott Goldman'ın birçok farklı kripto şirketine dair ayrıntılı inceleme yürüttüğünü belirtti.
McDermott geçen ayki söyleşisinde "Çok daha makul fiyatlı olan bazı ilginç fırsatlar görüyoruz" dedi.

Dünyanın en büyük kripto borsalarından FTX, 11 Kasım'da ABD'de iflas işlemlerini başlatmış ve şirketin CEO'su Sam Bankman-Fried da görevinden istifa etmişti.
"UZUN VADELİ FIRSAT"

Goldman'ın yatırım yapabileceği miktar, geçen yıl 21.6 milyar dolar kar eden banka için büyük olmasa da, kripto sektöründeki çalkantı sırasında yatırım yapmaya devam etme isteği, uzun vadeli bir fırsat gördüğünü gösteriyor.

Goldman Sachs CEO'su David Solomon 10 Kasım'da CNBC'ye yaptığı açıklamada, kripto paraları "son derece spekülatif" olarak görse de, altyapısı resmiyet kazandıkça ciddi potansiyel gördüğünü söylemişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video