Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

Gate.io’DAN DEPREM BÖLGESİNE BAĞIŞ İÇİN NFT KOLEKSİYONU VE BAĞIŞ FONU

deprem

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarını sarmak için çalışmalar sürerken, kripto topluluğu da harekete geçti. Deprem bölgesine bağış için oluşturulan özel NFT koleksiyonundan sonra, Gate.io özellikle yurt dışından bağış yapmak isteyenlere kripto bağış fonunu açtı.

Küresel kripto para borsası Gate.io, NFT platformu Gate NFT üzerinde Gate Charity Deprem Dayanışma Bağışı adını verdiği bir NFT koleksiyonu duyurdu. Şimdi de tüm dünyadan deprem bölgesine yardım yapmak isteyen kripto kullanıcıları için fon oluşturduğunu açıkladı.
Konuyla ilgili ayrıntıları paylaşan Gate Türkiye İş Geliştirme Direktörü Didem Gülyuva, “NFT satışlarından elde edilen gelirler, 24 saatte bir şeffaf bir biçimde aralarında AFAD ve Ahbap Derneği'nin de olduğu ilgili kurum ve sivil toplum kuruluşlarına bağışlanıyor. Bağışçılar, bağışladıkları tutarın nereye gittiğini şeffaf bir biçimde görebiliyor" dedi.

“YURT DIŞINDAN DEPREM BÖLGESİNE BAĞIŞI KOLAYLAŞTIRIYOR”

Uluslararası yardım çağrısının küresel kripto topluluğunun dikkatini çektiğini vurgulayan Gülyuva, “Kripto para ve NFT gibi blok zinciri tabanlı çözümler, halihazırda bu ekosistemde olmayan kişilerin dahi kolayca adapte olabileceği bir altyapı sunuyor. Biz de Gate Charity Deprem Dayanışma Bağışı koleksiyonu kapsamında çok kısa sürede Silver, Platinum ve Gold başlıklarıyla üç farklı kategoride NFT'ler ürettik. Tether (USDT) para birimiyle sunulan NFT'ler, yurt dışından deprem bölgesine güvenilir bir biçimde destek olmayı kolaylaştırdı" ifadelerini kullandı.

“BÖLGEYE UZUN VADELİ DESTEK İÇİN KALICI VE ŞEFFAF BİR ÇÖZÜM”

Hâlâ artçı sarsıntıları süren depremlerin ve üstüne 15 Mart'ta Adıyaman ve Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketinin bölgede bıraktığı hasarın ciddi olduğunu vurgulayan Gülyuva, “Felaketin ilk haftalarında Türkiye ve uluslararası toplum yardım için seferber oldu. Fakat bölgenin yeniden normalleşebilmesi için daha uzun vadeli desteğe ihtiyaç var. Gate.io olarak hayata geçirdiğimiz NFT koleksiyonu, bu anlamda kalıcı bir çözüm. Şimdiye dek 4 bin 500 doları aşkın bağışın toplandığı projeden elde edilen tüm gelirleri düzenli olarak bölgede çalışmalarını sürdüren kurum ve kuruluşlara aktarıyoruz. Öte yandan kripto bağış fonuyla da bölgenin yaralarını sarmak için sürdürülebilir bir yöntem olacak" dedi.

1 MİLYON TL BAĞIŞLADI

Tamamlanan tüm işlemlerin dışarıdan müdahalenin mümkün olmadığı akıllı sözleşmeler aracılığıyla kaydedildiğini ve bu sayede bağış sürecinin de tamamen şeffaf olduğunu söyleyen Gülyuva, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:
“Deprem felaketinin ardından yapabileceklerimizi değerlendirdik ve ilk aşamada 1 milyon TL bağışladık. Bir yandan bölgeye ayni yardım, gıda ve su sevk ederken kısa bir süre içinde NFT koleksiyonunu devreye aldık. Koleksiyon kapsamında toplanan tutara ilişkin bilgileri düzenli olarak sosyal medya hesaplarımızdan ve internet sitemizden duyuracağız. Dünya çapında 12 milyonu aşkın kullanıcısıyla faaliyet gösteren bir kripto para platformu olarak uluslararası Gate topluluğunun projeye sürekli desteğini umut ediyoruz."

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video