Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para

EUROPOL’DEN ALMANYA VE SIRBİSTAN KRIPTO PARA DOLANDIRICILIĞI OPERASYONU

Europol

Europol, Sırbistan ve Almanya’da 15 kişi gözaltına aldı. Suç örgütünün kripto yatırım vaadiyle Almanya, Kanada, İsviçre ve Avustralya’da çok sayıda kişiyi milyonlarca Euro dolandırdığı belirtiliyor.

Avrupa Birliği Polis Teşkilatı (Europol) koordinasyonunda Sırbistan ve Almanya'da düzenlenen "kripto para dolandırıcılığı" operasyonunda 15 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.
Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre, Europol'den yapılan yazılı açıklamada, çağrı merkezinden aradıklarını söyleyerek hedef aldıkları kişileri sahte kripto para sitesi üzerinden dolandıran bir çetenin çökertildiği belirtildi.
Açıklamada, sahte kripto para sitesinden yapılan ilk yatırımlara büyük kârlar veren şebekenin, daha sonra mağdurları büyük meblağlar yatırmaya yönlendirdiği ifade edildi.
Bu yolla Almanya'daki mağdurları yaklaşık 2 milyon Euro dolandıran şebekenin İsviçre, Kanada ve Avustralya'da da çok sayıda kişiyi milyonlarca Euro zarara uğrattığı aktarıldı.
Yaklaşık 1 milyon dolarlık kripto para bulunan dijital cüzdan, 50 bin Euro nakit para ve 3 arabaya el konulan operasyon kapsamında, 14 kişinin Sırbistan'da, 1 kişinin de Almanya'da olmak üzere 15 kişinin gözaltın alındığı duyuruldu.
Açıklamada, şebeke tarafından dolandırıldığı halde henüz şikayette bulunmayan çok sayıda kişinin olduğunun tahmin edildiği bilgisine yer verildi. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video