Haziran 8, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para

BANK OF AMERICA: ‘GENÇLER KRIPTOYA YÖNELİYOR…’

kripto

BTCHaber TV yaptığı yayınlarla Türk kripto ve finans piyasalarına ışık tutmaya devam ediyor. Emirhan Erdoğan moderatörlüğünde gerçekleşen canlı yayında Ekonomist Tunç Şatıroğlu finans piyasalarındaki son gelişmelerle birlikte gündemi değerlendirdi ve analizlerini paylaştı.

BTCHaber TV yaptığı yayınlarla Türk kripto ve finans piyasalarına ışık tutmaya devam ediyor. Emirhan Erdoğan moderatörlüğünde gerçekleşen canlı yayında Ekonomist Tunç Şatıroğlu finans piyasalarındaki son gelişmelerle birlikte gündemi değerlendirdi ve analizlerini paylaştı. Programda; Tron’un Dominika hükümetiyle yaptığı iş birliği, Güney Kore’nin Blockchain tabanlı kimlik projesi, Bank of Amerika’nın kripto kullanımı araştırması gibi birçok konu ele alındı.
Kripto para ve blokzincir ile ilgili en son haberleri okurlarıyla buluşturan BTCHaber’in YouTube kanalı BTCHaber TV, yaptığı yayınlarla kripto para, blockchain ve küresel ekonomideki gelişmeleri izleyicileriyle buluşturuyor. Bu hafta yayınlanan programda; Tron’un Dominika hükümetiyle yaptığı iş birliği, Güney Kore’nin Blockchain tabanlı kimlik projesi, Bank of Amerika’nın kripto kullanımı araştırması gibi gündem maddeleri ele alındı. Emirhan Erdoğan moderasyonundaki yayında Ekonomist Tunç Şatıroğlu, gündem değerlendirmelerinin yanı sıra piyasalara dair analizlerini paylaştı.

Tron, Dominika hükümeti ile ortaklık yapıyor

Tron, Dominika hükümeti ile el sıkıştı. Justin Sun, Dominika ile yaptığı ortaklığı sosyal medya aracılığıyla duyurdu. Dominika, bu yıl parlamentosundan Sanal Varlık İş Yasası’nı geçirdikten sonra Tron ile ortaklık kurdu. Bu ortaklıkla beraber Tron, Dominika Parasını (DMC) piyasaya sürüyor.

Bank of America araştırmasına göre gençler kriptoya yöneliyor

Bank of America, genç varlıklı Amerikan vatandaşları arasında kripto para araştırması yaptı. Yapılan araştırmaya göre genç insanlar kriptoya daha fazla ilgi duyuyor. Bank of America, genç varlıklı Amerikan vatandaşlarının portföylerinde kripto para tutma olasılığının, 43 yaş ve üstü yatırımcılara göre 7.5 kat daha fazla olduğunu açıkladı.

Arbitrum ve Optimism protokollerinin işlem sayılarında artış yaşanıyor

Ethereum ölçeklendirme protokolleri Arbitrum ve Optimism, işlem oranlarında önemli bir artış yaşadı. Ethereum ağını iyileştirmek ve geliştirmek için ortaya çıkan ölçeklendirme protokollerinden Arbitrum’un ve Optimism’in, işlem sayılarında artış kaydedildi. Bununla beraber her iki protokol eylül ayındaki işlem oranlarında, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Fransa’nın en büyük üçüncü bankası kripto varlık lisansı aldı

Fransa’da kriptoya olan ilgi artmaya devam ediyor. Fransa’nın piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü bankası olan Société Générale, geçtiğimiz ay ülkede dijital varlık servis sağlayıcısı olarak faaliyet izni aldı. 1864 yılında kurulan ve 2020 yılı itibariyle 2.2 milyar euro ile Fransa’nın en büyük üçüncü bankası ve bilançosu bakımından Avrupa’nın altıncı en büyük bankası olan Société Générale, kripto alanına adım attı.

Güney Kore, Blockchain tabanlı kimlik sunmayı planlıyor

Güney Koreliler, Blockchain teknolojisini daha fazla benimsiyor. Ülke, 2024 yılında vatandaşlarının fiziksel kartlar yerine Blockchain tabanlı dijital kimlik kullanmasına izin vermeyi planlıyor. Akıllı telefona yerleştirilecek olan kimlikler, daha fazla insanın evden çalışmasına, nakitsiz ödeme yapmasına ve genişleyen dijital ekonomiye fayda sağlayacak.

ApeCoin DAO’dan bug bounty teklifi

ApeCoin DAO, bir bug bounty programı yayınlamak için NFT ve ApeCoin (APE) staking lansmanını geri çekmeyi teklif etti. ApeCoin DAO Özel Konsey Üyesi Maaria Bajwa‘nın projenin yönetim forumunda yaptığı teklifte, bug bounty programının 1 milyon APE (Yaklaşık 84 milyon TL) büyüklüğünde olması gerektiği belirtildi. Teklifte, bu bug bounty‘nin potansiyel saldırıları önceden keşfederek, yaşanabilecek zararları önceden tespit etmesinin oldukça önemli olduğu da belirtildi.
Ekonomist Tunç Şatıroğlu, piyasalar ve kripto paralar ile ilgili analizlerini ise şu şekilde paylaşıyor:

Piyasalar analizi

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video